Zbývá nám už jenom jedenáct dní do příchodu nového Standard roku společně s novou expanzí Rise of Shadows, a proto není divu, že nás Blizzard zásobuje pěknou škálou nových karet. Dnešek a včerejšek nebyl vyjímkou a bylo nám ukázáno dohromady  14 karet, na které se podíváme v následujícím článku.

První karta, na kterou se dnes podíváme je Walking Fountain.
Walking Fountain je Common Minion (Elemental) za 8 many pro Shamana, jehož staty jsou 4/8 a společně s tím má Lifesteal, Rush a Windfury. Walking Fountain je opravdu silný 8-drop pro Shamana, hlavně proti Aggro balíčkům. Musíme brát v potaz, že se v tomhle Elementálovi skrývá potenciál, aby se mohl začít hrát Elemental Shaman. Společně s ním, by se totiž mohli v tomhle balíku objevit třeba Thunderhead nebo Earth Elemental. Zároveň musíme myslet na to, že za 8 many healnete sebe za 8 životů a vytradujete jednoho až dva Miniony. Walking Fountain se zdá být opravdu silným Minionem, byť je to jen hrouda kamenů.

Další karta, na kterou si dneska posvítíme bude Muckmorpher.
Muckmorpher je Epický 4/4 Minion pro Shamana, který je za 5 mana krystalů, a jeho Battlecry je, že se promění do 4/4 kopie jiného miniona, kterého máte v balíku. Po poměrně dlouhém bádání pro využití této karty, jsme dospěli k závěru, že se zatím Muckmorpher nikde moc neuchytí
a bude muset počkat, zda-li se neukáží nějací Minioni v následujících expanzích.

Třetí kartou, kterou se budeme dnes zabývat je Spell, který nám Blizzard ukázal v nejnovějším Hearthside Chat videu, Ray of Frost.
Ray of Frost je za 1 manu Common Spell pro Mága, s nejnovější mechanikou Twinspell. Společně s tím funguje toto kouzlo, že Freezne Miniona nebo pokud je již tento Minion Freeznutej, tak mu dá za 2 Damage. Ray of Frost se zdá být silným Spellem za jednu manu a tím, že má keyword Twinspell, tak se může využít několika způsoby. Karta se nám poměrně líbí a věříme, že nebude pozadu ani v aréně.


Další karta dnešního článku bude Mana Cyclone.
Mana Cyclone je Epický Minion (Elemental) pro Mága. Jehož staty jsou 2/2, stojí 2 many a jeho Battlecry je, že vám dá do ruky náhodný Mage Spell za každý Spell co jste zahráli v daném kole. Co to pro vás znamená? Po nástupu nového roku odrotuje několik silných, ale i slabých Spellů pro Mága, a zůstane většina  silných z posledních tří expanzí, takže o dobré dropy nebude nouze. Zároveň poté co jsme si prohlédli výše uvedený Ray of Frost, můžeme přemýšlet i o seslání obou kopií tohoto Spellu a následné vyhození Mana Cyclona ve čtvrtém kole, kdy si utvoříte nějaké tempo a vrátí se vám do ruky dva náhodné Spelly. Za nás krásný design a věříme, že se tento Minion během následujících měsíců ukáže v nějakém dobrém Mage balíčku.

Nyní se podíváme na Hecklebota.
Hecklebot je 3/8 Neutrální Minion (Mech) za čtyři many, s tauntem a jeho Battlecry je, že vašemu protivníkovi vytáhne Miniona z jejich balíku. Hecklebot je téměř stejný jako Deathlord z Curse of Naxxramas. Karta má dvě možnosti využití. Proti Combo balíčkům je velmi silný a proti Aggru ještě víc. Avšak jeden velký problém bude, když budete hrát proti jakémukoliv balíku, který funguje s velkými Miniony. Tím pádem nedokážeme posoudit, jak se moc bude Hecklebot využívat. Věříme však, že v aréně bude mít velké využití.

Další kartou dnešního článku je Fel Lord Betrug.
Fel Lord Betrug je druhý Legendární Minion (Demon) pro Warlocka. Stojí 8 many, jeho staty jsou 5/7 a jeho stálá schopnost je, že kdykoliv si líznete Miniona z balíku, tak summone jeho kopii s Rushem. Jediný problém je, že se tito Minioni po ukončení kola zničí. Náš názor na tuhle kartu je, že kdyby přišla o expanzi dřív, tak by to byl jeden z nejlepších Minionů na ladderu. Bohužel teď, po tom co odrotuje několik výborných karet, které by s Bertugem krásně spolupracovaly, bude tento Legendární Demon minimálně využívaný a bude si muset ještě chvíli počkat.

Další kartou je obránce Dalaranu, Commander Rhysa.
Commander Rhysa je Legendární Minion pro Paladina. Za tři mana krystaly získáte 4/3 Miniona, který má stálou schopnost, že se všechny Secret karty spouští dvakrát. Tím nás samotná karta nutí přemýšlet nad možným nástupem novodobého Secret Paladina. Bohužel nám společně s několika desítkami karet odrotuje i Hydrologista, který by hrál v tomto balíčku hlavní roly společně s Rhysou. Společně s tím, však musíme říct, že se například nová Secret, Never Surrender! zdá být mnohem užitečnější než před několika dny.

 

Toto jsou všechny karty, které nám byly ukázány v průběhu 28. března. Nyní se však podíváme na karty, které byly odhaleny o den později, tedy 29. března.

Jako první nám byl odhalen další ze silných obránců Dalaranu, Nozari.
Nozari je Legendární Minion (Dragon) pro Paladina. Má staty 4/12, je za 10 mana krystalů a jeho speciální Battlecry je, že dohealuje oba hráče do plných životů. Dost podobný efekt známe ze Spellu z Goblins vs. Gnomes, a to Tree of Life, který byl pro změnu za 9 mana krystalů a dohealoval všechny jednotky do plných životů. Proto si můžeme přiznat, že 4/12 Minion, který je o jednu manu dražší a má téměř identický efekt, se opravdu vyplatí hrát. Věříme, že Nozari bude mít velké využití do všech control balíků a určitě i do dříve zmíněného Dragon Paladina, kdy bude krýt záda proti nejednomu agresivnímu balíku.

A abychom nepřeskakovali od jedné Classy na druhou, tak tady pro vás máme Duel!.
Duel! je Epický Spell pro Paladina, který je za 5 many a po zahrání vyhodí jednoho Miniona z vašeho balíčku i z balíčku nepřítele, a ihned na sebe tito Minioni zaútočí. Představte si těch možností. Můžete si svůj balík sestavit jenom z velkých Minionů nebo z Minionů se silným Deathrattlem, aby jste mohli na svého protivníka tlačit už od pátého kola. Jako další můžete vytáhnout protivníkovi silného Miniona, a tím mu zkazit combo. Možností je mnoho. Než tento Spell zahrajeme, musíme promyslet, co bychom mohli vytáhnout z protivníkova balíčku. Tento Spell je dost zrádný a může pracovat víc proti vám než proti soupeři.  


Během pátečního dopoledne nám byl představen další Minion z řady Facelessů. Tím je Shadowy Figure.
Shadowy Figure je Epický Minion pro Priesta, který má staty 2/2, stojí dvě many, a jeho Battlecry je, že se transformuje do 2/2 kopie vašeho Miniona, který má Deathrattle. Pátrání po jakémkoliv využití bylo poměrně bez výsledku. Pár spojení by se našlo, ale není jich mnoho a nevyplatí se ho asi ani craftit. Uvidíme co na to ostatní hráči.

Společně s Shadowy Figure nám byl odhalen i Unseen Saboteur.
Unseen Saboteur je Epický Neutral Minion, který stojí 6 many, jeho staty jsou 5/6 a jeho Battlecry je, že vyvolá jeden random Spell z protivníkovi ruky. Pokud se jedná o Spell, kdy musíte někoho targetovat, tak je Spell vyvolán na náhodný cíl. Saboutera můžeme přirovnat k Dirty Ratě z Mean Streets of Gadgetzan, která pro změnu vyhazovala náhodného Miniona z protivníkovi ruky, a tím mu pokazila celé combo, na kterém daný balík fungoval. Tím se dostala mezi nejlepší karty své doby. Proto si myslíme, že Unseen Saboteur bude silný counter-pick proti mnoha deckům
a výsledek bude dost podobný jako u Dirty Raty.

Další karta v řadě je Marked Shot.
Marked Shot je Common Spell pro Huntera, který za 4 many dá do Miniona za 4 Damage a ihned poté vám discoverne Spell. Spell se nám zdá být poměrně slabý, už jen kvůli maně, kterou musíte spotřebovat za jeho seslání. Podle nás by bylo lepší, dát do svého balíčku Spell jako např. Wing Blast. Je však pravda, že pokud se bude opět hrát nějaký druh Spell Huntera, tak se určitě pro jeden Marked Shot místo najde.

Předposlední kartou dnešního velkého revealu bude Catrina Muerte.
Catrina Muerte je Legendární Minion pro Priesta, který má za 8 mana krystalů tělo 6/8. Její schopnost je, že na konci každého kola, kdy je na boardu, tak summone přátelského Miniona, který zemřel v průběhu této hry. Po vydání Legendárky a dříve odhaleného Spellu Mass Resurrection, nám Blizzard dal jasně najevo, jakým směrem chce Priesta vést. Podle nás to bude směr, kterým se Priest hraje posledních pár týdnů, a to přesněji řečeno Wall Priest. Jelikož karty jako Witchwood Grizzly, Zilliax nebo Mosh’Ogg Enforcer zůstanou ve Standard formátu ještě další rok, není pochyb, že to bude zlatá éra tohoto balíku.

A finále dnešního článku je Batterhead.
Batterhead je Neutrální Epický Minion, který má staty 3/12, Rush a při každém útoku
a zničení jednotky může útočit znovu. Celá karta stojí 8 mana krystalů. Batterhead se zdá být opět dalším silným nepřítelem proti Aggro balíčkům. Dále bude možno využít Batterheada v Priestovi, který funguje s Lady in White. Nebo pokud vyjde nějaký Spell/Minion, který předává Minonům Poisonous, poté by to byl opravdový ničitel enemy boardů. Zatím však vidíme opravdové využití jen proti Aggro balíkům.