Zdravíme všechny. Po dvou dnech vám přinášíme opět další recenze na všechny karty, které nám byly odhaleny v posledním březnovém víkendu.

Začneme hned Eagerem Underlingem.
Eager Underling je Rare Minion pro Warlocka, který má za 4 mana krystaly tělo 2/2 a Deathrattlem, že dá vašim dvoum random Minionům +2/+2. Efekt je dost podobný Fungalmancerovi z Kobolds & Catacombs. Ale i přes to, že je Eager o jednu manu levnější, tak se stále svým powerlevelem neblíží výše uvedenému Fungalmancerovi. Hlavní důvod je, že jeho efekt lze snadno vycounterovar zabitím všech minionů, a až poté zabitím samotného Eagera za účelem neboostování dalších enemy Minionů. Je však možné, že se pro něj najde místo v Zoo Warlockovi nebo podobných Aggro balíčcích.

Druhá karta, která nám byla ukázána je Magic Trick.
Magic Trick je Rare Spell pro Mage a za jednu manu vám Discoverne Spell, který stojí tři mana krystaly nebo méně. Poté, kdy jsme se podívali na veškeré Spelly pro Mága, které zůstanou ve Standard formátu, tak je z nich využitelných něco kolem 65%. Už jenom kvůli tomu, že většina karet jsou Secrety, které jsou z většiny použitelné. Dále tu ale máme několik karet, které jsou ve většině případů poměrně k ničemu, a proto můžeme jen laborovat zda-li by se pro Magic Trick našlo jedno až dvě místa v balíčku.


Dále tu máme další crystal kartu, a to přesněji Crystalsong Portal.
Crystalsong Portal je Epic Spell pro Druida, který vám za dva mana krystaly Discoverne Druidího Miniona. Pokud však v ruce nemáte žádného Miniona, tak si ponecháte všechny tři. Opět musíme říct, že se nám Crystalsong Portal poměrně dost líbí. Společně s tím musíme říct, že karta je dostatečně silná i přes to, že byste si vybrali jenom jednoho Miniona. Víme totiž, že pro Druida vychází dost silných Minionů, který se bude hodit mít klidně až čtyřikrát ve svém balíčku. To, že by jste si nechali všechny tři Miniony je pouze bonus, ve chvíli, kdy byste náhodou žádného v ruce neměli. Je ale klidně možné, že se nám časem zformuje nějaký druh Spell Druida. Tam by se Crystalsong Portal určitě neztratil.

Jako další tady máme stále ještě nepojmenovanou kartu „Fluffy Squirrel Whisperer“.
To je Common Minion pro Druida. Má staty 2/1 a Deathrattle, že vám dá do ruky dvě veverky (Squirrels), které budou zřejmě mít 1/1. Díky tomu se staví mezi opravdu silné jednodropy, kdy bude potřebným článkem do Aggro Druida nebo podobných balíčků. Společně s tím se, ale může dostat mezi různé Control balíčky, kdy se bude hodit jako silný counter na Miniony jako je například Flame Imp.
Opravdu malý avšak silný Minion.

Karta, která může posunout Thieff Rogue o kousek výš je Vendetta.
Vendetta je Rare Spell pro Rogue. Za čtyři mana krystaly dá za čtyři damage do Miniona. Jako bonus pro vás je, že tato karta nic nestojí, pokud máte v ruce kartu z jiné než vaší Classy. Vendetta se zdá být poměrně zajímavou kartou, speciálně pro Thieff Rogunu. Dalším deckem, kde by se mohl tento Spell hrát je i Miracle Rogue, kde by se mohla hrát jenom Blink Fox kvůli jejím silným statům a jejímu efektu.
Celkově další silný damage Spell pro Rogue.

Další odhalenou kartou je Nine Lives.
Nine Lives je Epic Spell pro Huntera, který vám za tři mana krystaly Discoverne friendly Deathrattle Miniony, kteří zemřeli v průběhu hry. Po výběru se vám Minion přesune do ruky a společně s tím se zapne jeho Deathrattle. Nine Lives je perfektní karta do téměř každého Huntera, kde se využije jakýkoliv ze silnějších Deathrattle Minionů. Mezi ně může například patřit Svannah Highmane, SPider Bomb nebo Neautální Minioni jako například Mechanical Whelp, Cairne Bloodhoof nebo Deranged Doctor. Ve spojení s jejich Deathrattlama by mohlo dojít až ke změně průběhu hry.

Poslední kartou sobotního celodeního revealu byl Plot Twist.
Plot Twist je Rare Spell pro Warlocka. Za dvě many vám zamíchá celý obsah ruky do balíčku a následně si nalížete stejný počet karet zpět do ruky. Plot Twist by mohl být jedním řešením k jednomu z největších problémů v celém Hearthstonu, a to Topdeckování. Vždy, kdy byste neměli v ruce karty, které zrovna hledéte, tak vyhodíte Plot Twist a hned se vám otevře několik dalších možností jak vyhrát celou hru. Zároveň se skoro nabízí combo Fel Lord Betrug + Plot Twist. Pokaždé, když budete mít proti sobě na stole hodně Minonů, se kterými si nevíte rady, tak zahrajete toto combo a následně vytradujete vše co vás ohrožuje.
Velmi zajímavá karta.


Toto byly všechny karty, které nám Blizzard ukázal během sobotního dne. Nyní se přesuneme na pouhé 2 karty, které nám byly odhaleny v průběhu neděleního odpoledne.

Jako první tu máme Lifeweavera.
Lifeweaver je Rare Minion pro Druida. Za tři many získáte 2/5 tělo a schopnost, že kdykoliv vyléčíte nějakou jednotku, tak vám dá náhodný Druid Spell do ruky. Jako první musíme poukázat na silné tělo, které ve třetím kole dokáže přežít několik úderů, proto výborná karta na kontrolování boardu. Dále tu máme zajímavou schopnost, kterou můžete využívat i tak, že ve třetím kole vyhodíte na stůl samotného Lifeweavera, ve čtvrtém kole s ním vytradujete nějakého Miniona a zahrajete na něj také novej Spell Crsytal Power. V tu chvíli se stává tento Minion dostatečně silným, aby se pro něj uvolnilo místo v nejednom Druid balíčku.

Společně s ní byl revealnutej i Dreamway Guardians.
Dreamway Guardians je Rare Spell také pro Druida, který za dva mana krystaly summone dva 1/2 Dryadsy s Lifestealem. Máme tu další kartu, která spolupracuje s výše uvedeným Lifewearem. Karta je z našeho pohledu naprosto brutální, protože si summonout 2/4 s Lifestealem za 2 many? To není jen tak. Na to můžete další kolo dát na stůl Lifeweavera a máte hned další dva Druid Spelly v ruce.
Proto si dovolíme říct, že se nám do teď ze všech karet nejvíce líbí Druid. Silní Minioni i Spelly, kterým není takřka nic vytýkat.

O poslední kartě, která vyjde až ve 23:00 se budeme zabývat v příštím článku.