CamScanner vám umožní naskenovat dokument pomocí kamery v mobilu a následně ho převést do formátu PDF. Asi si takto nenaskenujete padesáti stránkový výkaz, ale pro operativní sken pár stránek, je to více než dostačující.

Jak to funguje? Velice jednoduše, zvolíte možnost skenu, namíříte a je to. Před samotným skenováním můžete upravit velikost dokumentu, což se může hodit, pokud chcete tímto způsobem nafotit například osobní doklady. Před definitivním uložením souboru si můžete prohlédnout náhled nebo dál pokračovat přidáváním dalších stránek. Ihned po dokončení můžete soubor nasdílet pomocí všech dostupných aplikací ve vašem mobilu. Nejtypičtěji budete používat email, Bluetooth nebo nějaký vlastní cloud.

Skvělé na této aplikaci je zejména možnost jí běžně využívat zcela zdarma. Pouze pro opravdu denní potřebu mobilního skeneru by se dalo uvažovat o využití možnosti předplatného, které aplikace nabízí. Zhruba za tisíc korun ročně vám z aplikace zmizí všechny reklamy, otevře se vám možnost úpravy výsledných PDF souborů a mnoho dalšího. Tuto Premium verzi si můžete vyzkoušet na tři dny zdarma a pak se rozhodnout.

Aplikace nenahradí plnohodnotný skener propojený s počítačem, ten se vám ale do kapsy nevejde. Jinak ale aplikace umí všechno, co byste od takové aplikace očekávali.

Aplikace je dostupná zdarma pro iOS a Android.