IDOS je česká aplikace, která vám umožní mít všechny jízdní řády (nejen ty české) u sebe, kdykoliv je potřeba. Samozřejmě je to aplikace do chytrých mobilů, takže toho umí víc, než jen vyhledat spojení mezi dvěma místy.

Aplikace vám umožní používat všechny jízdní řády pro jednu cestu. Pokud tedy například jedete z velkého města na venkov, IDOS propojí všechny dostupné jízdný řády a vygeneruje cestu, při které použijete i čtyři různé prostředky a dva různé dopravce. Jízdenku si můžete u většiny spojů koupit přímo přes tuto aplikaci. To ovšem jen v případě, kdy poskytovatel daného spojení umožňuje koupit lístek online.

Nejste spokojeni se službami Českých drah a raději byste využili spoje některého ze soukromích dopravců? Stačí si nastavit ignorování spojů určitého dopravce. Velmi ulehčující je i možnost zahrnout do vyhledávání spojení celé město, tedy zastávky všech dopravních prostředků. Například chcete z Prahy do Brna, nemusíte tedy zadávat nejdřív různá vlaková nádraží, které si zrovna dokážete vybavit. Stačí prostě napsat „Praha“ a aplikace sama vyhodnotí všechny možné spoje mezi dvěma městy. Vy si tak můžete vybrat, jestli pojedete vlakem z hlavního nádraží nebo autobusem z Florence.

IDOS je zkrátka nepostradatelná aplikace pro všechny, kteří tu a tam využijí k přepravě veřejnou dopravu.

Aplikace je dostupná zdarma pro iOS a Android.