Chcete si zahrát nějakou hru na mobilu cestou do školy nebo do práce, ale nechcete jen bezmyšlenkovitě mačkat na obrazovku vašeho mobilního zařízení? Pokud ano, tak pro vás máme výbornou českou hru s názvem Mozkovna.


Aby tato hra nebyla jen další nudnou vědomostní hrou, tak se tvůrci inspirovali Boxem. Přesněji řečeno se proti svému fiktivnímu/reálnému soupeři postavíte tváří v tvář v boxovacím ringu a nemilosrdně se mlátíte hlava nehlava. Vaše údery však nejsou fyzické, nýbrž jsou v podobě odpovědí na šest otázek, z vámi předem vybraných kategorií od historie starověku, přes literaturu až po zeměpis. Odpovědi jsou vždy čtyři (A, B, C, D), ale můžete jejich počet s pomocí několika miniher a záchytných bodů zmenšit. Avšak nic není zadarmo. Tyto minihry musíte vyřešit s co nejlepším výsledkem, například za co nejlepší čas. Čím lepší bude, tím více špatných odpovědí zmizí.


Na konci hry, kdy oba hráči prošli všechny své otázky, se zjistí, který z hráčů odpověděl na více otázek správně a tím pádem vyhrává duel a získává maximálně 3 zlaťáky, za které si můžete po dosažení dokoupit již zmíněná témata nebo vzhled pro váš vlastní mozek.

Aplikace používá mikrotransakce.
Aplikace Mozkovna je dostupná zdarma na iOS i Android.