Apple Music je aplikace, která umožňuje streamovat hudbu v mobilním zařízení. Patří do trojlístku nejpoužívanějších hudebních aplikací společně s Google Music a Spotify. Každá aplikace má svoje výhody a nevýhody, teď přišla na řadu hudební aplikace od Apple.


Začněme cenou za předplatné. Apple music vám stejně jako Spotify a Google Play umožní předplatné pro jeden účet v ceně 149 Kč za měsíc. Rodinné předplatné pro vás a pět dalších, pak v ceně 229 Kč za měsíc. Výhodou oproti Google Play je možnost studentského (univerzitního) předplatného v ceně 69 Kč měsíčně.

Velikost hudební knihovny je dle oficiálních čísel 50 milionů skladeb, což je srovnatelné s konkurencí, byť řečí čísel je hudební knihovna Apple Music největší. Pokud jste si ale koupili skladbu na iTunes, a tato skladba na Apple Music chybí, tak si jí na hudební aplikaci od Apple nepustíte. Jedná se totiž o dvě oddělené aplikace.


Kvalita skladeb je u Apple Music v porovnání s konkurencí menší, zatímco u Spotify a Google Music se za nejvyšší kvalitu počítá 320 kbps, kvalita u Apple Music se zastaví na 256 kbps. Pro audiofila velký rozdíl, pro obyčejného posluchače to tak zásadní není. Stejně jako u Google Music, i zde je možnost omezit kvalitu hudby streamované přes mobilní data. Co už ale chybí je možnost upravit kvalitu skladeb, které si natrvalo stáhnete do knihovny nebo streamujete přes WiFi. Apple Music alespoň disponuje speciální aplikaci pro osobní počítače.

Apple Music má bohužel spoustu neduhů, které když se sečtou odsunou hudební aplikaci od Apple na poslední místo. Ať už jsou vaše preference jakékoliv, téměř za všech okolností bude Google Music nebo Spotify lepší alternativou.

Aplikace je dostupná zdarma na třicetidenní zkušební dobu na iOS a Android.