Google Drive je aplikace nebo spíše služba poskytující sdílení, zálohování a vzdálený přístup k datům. V roce 2017 ji používalo na 800 milionů lidí na dvou miliardách zařízení a pokud jste mezi ně nepatřili, čtěte dál.


Cloudové úložiště je dnes velmi populární způsob ukládání či zálohování dat. Přístup k nim pak máte odkudkoliv. Tato komfortní služba ale má svá rizika. Přeci jen soubor leží na vzdáleném serveru a vy na jeho bezpečnost nemáte takřka žádný vliv. Vyvarujte se tedy ukládání citlivých dat na takovéto servery.

Na Google Drive si můžete nahrát jakýkoliv soubor a pak ho opět z jakéhokoliv zařízení otevřít. Google Drive totiž kromě aplikace existuje také ve webovém rozhraní, tudíž si ho můžete otevřít na kterémkoliv počítači. Google Drive rovněž umí pracovat se soubory z rodiny Office od Microsoftu. Nemusíte se tedy bát, že si rozepsaný dokument uložíte na disk a na počítači v práci vám nepůjde otevřít. Google Drive umí soubory MS Office otevřít, můžete je také upravovat.


Samotný Google Drive vám zdarma umožní využívat 15 GB místa pro vaše data. To vše ale sdílíte s emailem od Google i s Google Photos. A právě toto propojení je asi hlavní výhodou oproti jiným aplikacím nabízející podobné služby. Pokud hledáte aplikaci pro vzdálené úložiště a zároveň používáte Gmail a další produkty od Google, Google Drive je jasná volba.

Aplikace je dostupná zdarma pro iOS a Android.