Google Keep je aplikace na uchování poznámek od softwarového giganta Google. Populární aplikace je jednoduchá a uživatelsky přátelská.


V jednoduchosti je síla. Google Keep vám umožní vytvořit si nákupní seznam, poznamenat, že se blíží datum zaplacení účtu za elektřinu, zkrátka cokoliv, co se těžce udrží v paměti. Každou poznámku potom můžete například navázat na určité místo nebo čas. V daný moment se vám poznámka připomene upozorněním. Pokud například v průběhu pracovního dne zjistíte, že doma je potřeba něco udělat, k poznámce nastavíte upozornění na moment, kdy přijdete na adresu vašeho domu. Mobil nebo tablet podle GPS zjistí, kdy se na dané adrese nacházíte a upozornění na vás vyskočí v notifikační liště.


I tato aplikace vám umožní synchronizovat vaše poznámky na zařízení s Androidem nebo iOS, rovněž si můžete stáhnout rozšíření pro prohlížeč Chrome, můžete tak svoje Google Keep používat i na počítači. Speciální program pro osobní počítače ale Google Keep nemá.

Vše je velmi intuitivní a funkcí tu není tolik, jako na příklad v aplikaci Evernote. Pokud ale hledáte jednoduchou aplikace na poznámky, pak je Google Keep přímo pro vás.

Aplikace je dostupná zdarma na iOS a Android.