Uber sám sebe označuje jako aplikaci pro takzvaný ridesharing – tedy sdílené cestování. Jeho uživatelé ho ale budou charakterizovat jako takové taxi 21. století.


Pro všechny, kteří mají špatné zkušenosti s klasickými taxi službami, je uber velmi důležitý hráč na trhu. Zejména situace v našem hlavním městě přímo vybízí k využívání služeb Uberu. Jak tedy uber vlastně funguje?

V aplikaci si vytvoříte svůj vlastní účet, přidáte platební metodu a pak už jen stačí vybrat destinaci a aplikace vám přiřadí nejbližší vůz. Největší rozdíl oproti běžným taxíkům spočívá v tom, že cenu za cestu uvidíte před nastoupením do vozu. Řidič ji nemá jak ovlivnit, a proto nehrozí, že by jste se stali obětí podvodu. Tato výhoda je nejvíc znatelná v cizině. Uber jako takový své řidiče nezaměstnává, jsou to často osoby, které disponují svým vozidlem a řidiče dělají jen jako vedlejší zaměstnání. Po skončení jízdy je namístě řidiče ohodnotit, abyste usnadnili volbu dalším spoluuživatelům.


Uber také nabízí vícero možností dopravních prostředků. Pokud chcete například ohromit nastávající tchyni, stačí zvolit možnost UberBlack a přijede luxusní vůz s profesionálním řidičem. Pro běžné jízdy ale bohatě stačí UberPOP.

Aplikace Uber je dostupná zdarma pro iOS i Android.