Google Tasks je aplikace pro poznamenaní úkolů, nic navíc nenabízí. Možná jste spojení Google a úkoly už někde viděli nebo vám prostě hned přišla na mysl aplikace Google Keep. Má snad Google dvě aplikace stejného využítí? V čem je tedy rozdíl?


Tak především Google Keep má mnohem širší využití. Jinými slovy, to, co můžete udělat s aplikací Google Tasks, můžete rovněž udělat v aplikaci Google Keep. Naopak to ale nefunguje. Zatímco do Google Keep si můžete poznamenat i kuchařský recept nebo rozepsat krátký brain storming, v Google Tasks můžete opravdu jen vytvořit krátký úkol.

To, k čemu je aplikace určená, umí ale opravdu skvěle. S aplikací se díky intuitivnímu prostředí rychle naučí snad každý. Jakýkoliv úkol, byť sebekomplexejšní, do aplikace zaznamenáte a budete se v něm díky vydařenému grafickému designu snadno orientovat. Úkoly můžete pomocí podúkolů rozčlenit, což vše činí tak nějak uživatelsky příjemnější. Tím ale bohužel výčet pozitiv končí. Spousta malých detailů v aplikaci chybí. Tak například, úkolům můžete přiřadit pouze den, kdy ho chcete splnit, konkretní hodinu nikoli. Spolupráce s webovým klientem Gmailu pokulhává. Poznámku nelze sdílet, ani se neobjeví ve vašem kalendáři.


Jestliže sem u Google Keep jako hlavní přednost vyzdvihoval heslo v jednoduchosti je síla, tak tady té jednoduchosti je až příliš. Pokud hledáte úkolovník třeba pro vaši babičku, kterou jste teprve naučili používat dotykový telefon, zkuste jí do telefonu nainstalovat Google Tasks. Nikomu jinému bych ale Tasks nedoporučil, zvlášť když existují aplikace jako je Google Keep nebo Evernote.

Aplikace je dostupná zdarma na iOS a Android.