Mapy.cz je bezesporu nejlepší turistická a cyklistická navigace na tuzemském trhu. To ale neznamená, že se navigace na silnici použít nedá. Sami vývojáři ale tvrdí, že jejich cílovou skupinou jsou spíše turističtí nadšenci než řidiči.


Aplikace obsahuje téměř všechny dostupné turistické a cyklistické trasy, kvůli kterým jsme ještě před deseti lety nosili do přírody nepraktické skládací mapy. Pokud jezdíte na kole, určitě si vybavíte ty zastávky, při kterých bylo nutno zkontrolovat, jestli se jede správně, případně určit, kdy příště odbočit. To s mobilní aplikací Mapy.cz už není potřeba. Cyklistům stačí na řídítka za pár stovek koupit držák na mobil a na něm sledovat navigaci stejně jako v autě.


Co bych doporučil každému, kdo se rozhodne definitivně nahradit papírovou mapu navigací z dílny Seznamu, je využívat webové rozhraní na adrese mapy.cz. Jednoduše si na počítačovém monitoru vše naplánujte a poté pomocí účtu od seznamu sesynchronizujte do mobilní aplikace. Nezapomeňte také využít možnosti stáhnout si určitý region do mobilu. Mobilní operátoři sice tvrdí, že je signálem pokryto 99,99 % naší republiky, ale nespoléhal bych, že si vždy vše vyhledáte online.

Mapy.cz jsou neocenitelným pomocníkem při plánovaní turistických výletů po Česku a Slovensku. I když se dají používat i jako klasická automobilová aplikace, pro tento segment existují daleko lepší alternativy. Jako například navigace Waze, o které se můžete více dočíst zde.

Aplikace je zdarma dostupná pro iOS a Android.