Smart AppLock (App Protector) je aplikace od studia SpSoft, která vám umožní uzamknout určité aplikace nad rámec klasického zabezpečení telefonu.


Pro zamykání aplikací existuje mnoho „Applock aplikací“, liší se od sebe jen v detailech. My se dnes krátce podíváme na tu od SpSoftu. Pomocí této aplikace si můžete podmínit otevření aplikace buďto dnes jíž běžným otiskem prstu, heslem nebo gestem. Zejména před zvídavými dětmi můžete uchránit aplikace tímto jednoduchým mechanismem. Nutno dodat, že všechny tyto aplikace nejsou bezchybné a s trochou námahy je lze obejít, proto bych je používal spíš jako další vrstvu zabezpečení. Smart AppLock umí také vyfotit potencionálního špiona přední kamerou a vy se tak můžete dozvědět, jestli vám partner náhodou neprohledává smsky. Využití pro tuto aplikaci určitě najde každý.


Jak už sem říkal na začátku, podobných aplikací je na trhu spousta. Pokud tedy hledáte nějakou aplikaci jako je Smart AppLock (App Protector), ale tato konkrétní vám nevyhovuje, tak stačí pod heslem „Applock“ prohledat Playstore/iTunes a určitě najdete něco přímo vám na míru.

Aplikace je dostupná zdarma pro Android.