Game Dev Tycoon je zábavná hra, která slavila úspěch především na počítačích. Její koncept ale vyloženě volal po mobilní verzi a v minulém roce jsme se jí dočkali.

Ve hře začínáte stejně jako začala společnost Apple – v garáži. Jste na to sami, do karet vám hraje pouze období, kdy se hra odehrává, respektive její začátek. Hra totiž celkem věrohodně kopíruje historii vývoje počítačových a konzolových her. Dnes už byste hru světového formátu jen těžko naprogramovali u sebe v garáži, v roce 1985 ale přesně takhle hry vznikaly.

Skočíte tedy do toho, vydáte první hru a ejhle. Hodnocení od kritiků vás urazí a prodeje hry vám nevydělají ani těch pár dolarů na pronájem garáže. Game over. Nebojte se těžkého začátku, vydávat hry je i v době prehistorických počítačů složitý proces. Jakmile pochopíte komplexnost vývoje, přijde s trochou štěstí herní pecka, která vás posune o něco výš.

Najednou si můžete dovolit najmout prvního zaměstnance a přesunout se z garáže do kanceláře. Hra postupem času nabaluje jednotlivé prvky na sebe, postupně tedy budete moct zacílit hru na určitou věkovou skupinu nebo provést nákladný marketing, abyste hru dostali do povědomí lidí ještě před vydáním. Velmi úsměvné je sledovat, jak si vývojáři hry Game Dev Tycoon poradili s licencemi. Nedivte se tedy, že místo prvního PlayStationu vyjde cosi s názvem Playsystem nebo, že se ve hře objeví firma Graplle se svým GrPhonem. Hře to vůbec neškodí ba naopak.

Pokud tedy toužíte dobýt svět herních vývojářů, a to vše v přejemném grafickém prostředí, Game Dev Tycoon vám to umožní a možná zjistíte, jak složité je dnes vydávat mobilní, počítačové či konzolové hry.

Aplikace je dostupná za 129 Kč na iOS a Android.