PID Lítačka je určená pro využívání veřejné dopravy spadající pod, jak už sám název vypovídá, pražskou integrovanou dopravu. V něčem aplikace připomíná známou aplikaci IDOS: Jízdní řády, o které si můžete více přečíst zde. Má ale pár funkcí, pro které stojí za to, ji vyzkoušet.

Na začátku je nutné ještě jednou upozornit, že aplikace je opravdu svázaná s veřejnou dopravou v našem hlavním městě. Obsahuje tedy jízdní řády, ale pouze pro spoje pro Prahu a okolí. V případě že cestujete hromadnou dopravou pouze v Praze, není nutné mít v mobilu PID Lítačku a IDOS.

 

Aplikace ale nabízí víc než jízdní řády. Můžete si s její pomocí koupit lístek online, který funguje úplně stejně jako lístek papírový. Asi už jste si zvykli na možnost koupit si lístek přes SMSku. Tato funkce už funguje řadu let, měla ale pár neduhů, které PID Lítačka odstranila. Vše je rychlejší, máte možnost platit vícero způsoby. Lístky si také můžete nakoupit do zásoby. Aktivovat je můžete později. Pozor ale, po aktivaci lístku, musíte počkat dvě minuty, než bude lístek opravdu aktivní. Mezi další funkce patří mapa s přehledem zastávek, prodejních míst a parkovišť. V aplikaci si také můžete zkontrolovat omezení a výluky v dopravě.

PID Lítačka je skvělou aplikací, pro všechny, kteří cestují MHD v Praze a okolí. Pokud se tedy hlavnímu městu nevyhýbáte obloukem nebo bojkotujete veškerou MHD, nesmí vám v mobilu chybět.

Aplikace PID Lítačka je dostupná zdarma na iOS i Android.