Nova Launcher vám umožní upravit si uživatelské prostředí v mobilu podle svého. Android sice vytváří firma Google, ale kromě jejich vlastních telefonů řady Nexus a Pixel, má většina jeho iterací k opravdu čistému Androidu opravdu daleko. Samsung, Sony, Huawei, to je jen náhodný výběr výrobců mobilů běžících na operačním systému od Googlu. Přesto, že mají stejný operační systém, každý mobil má jiné uživatelské prostředí. Často výrobci vytvoří skvělý telefon s opravdu příšerně upraveným uživatelským prostředím. Pak přichází na řadu takzvaný launcher, který celé prostředí urychlí, zpřehlední a výrazně zlepší celkový dojem z telefonu.

Asi vůbec nesložitější je prvotní nastavení aplikace. U jiných aplikací vás možná nepřehledné a komplikované seznamování se po prvním spuštění přimělo aplikaci hned smazat. Doporučil bych ale překonat první rozpaky, výsledek stojí za to. Zkuste si s nastavením trochu pohrát, změnit lze téměř všechno. Můžete se tak třeba dopracovat k možnosti, kterou Nova launcher pojmenoval jako Subgrid positioning. Určitě vám velikost widgetu nebo ikonky aplikace nevyhovovalo. Nova Launcher vám umožní umístit ikonku aplikace kamkoliv, tedy mimo běžně dostupné místa na ploše. Widgety můžete ořezat do velikosti která vám bude nejvíce vyhovovat. Na internetu existuje spoustu návodů, které vám pomůžou s využitím plného potenciálu aplikace.

Řada lidí využívá Nova launcher také proto, že ulehčí přechod z jedné značky mobilů ke druhé. Nebojte se tedy, že vaše pracně vypiplané uživatelské prostředí vezme za své, až se rozhodnete pro přechod na jiný mobil. Vše je zálohované a vy tak můžete snadno zkoušet různé mobilní zařízení pří zachování stejného uživatelského prostředí.

Nova launcher je časem ověřený launcher, který je mnohými pasován do role nejlepšího launcheru vůbec. A mě nezbývá než souhlasit.

Aplikace je dostupná zdarma na Android.