Google Play Music je aplikace, která vám umožní streamovat hudbu a spravovat celou vaší hudební knihovnu v telefonu. Patří do trojlístku nejpoužívanějších hudebních aplikací společně s Apple Music a Spotify. Každá aplikace má svoje výhody a nevýhody, tady se podíváme blíže právě na hudební aplikaci od Googlu. Byť lze aplikaci využívat i zcela zdarma, tato recenze se zaměřuje pouze na srovnání placených funkcí Google Music.


Prvním a pro mnohé dost možná rozhodujícím faktorem je cena. U Google Music máte na výběr dvě možnosti předplatného. První možnost platí pro jeden účet a stojí 149 Kč za měsíc. Druhá možnost je pak označená jako rodinná a umožní vám sdílet tuto službu s dalšími pěti lidmi za cenu 224 Kč měsíčně. Jen upozorním, že do rodiny je možné přidat jen účet ze stejné země jako je ten váš. Chybí zde možnost předplatného pro studenty, které jak u Spotify, tak Apple music najdete.

Dalším důležitým faktorem je velikost hudební knihovny. Dle oficiálních dat má Google Music v knihovně 35 milionů skladeb. Jeho konkurenti jsou na tom velmi podobně. Drtivou většinu písniček tedy v Google Music najdete. V čem ale Google Play vyniká, je možnost doplnit si svou knihovnu skladbami dostupnými jinde, například na YouTube Music. O YouTube Music jste nejspíš neslyšeli, to proto že v ČR ještě není dostupná, musíme si tedy počkat.


Zvuková kvalita skladeb je u Google Music stejná jako u Spotify, tedy 320 kbps. Google Music vám ale na rozdíl od ostatních, umožní nastavit si kvalitu streamované hudby odlišně pro WiFi připojení a mobilní data. Pro uživatele s menším datovým balíčkem vítaná možnost. Menší nevýhodou oproti Spotify a Apple Music je absence aplikace pro osobní počítače. Pokud tedy chcete poslouchat hudbu na počítači, musíte si Google Music otevřít v internetovém prohlížeči nebo sáhnout po neoficiální aplikaci Google Music.

Google Music řadím na pomyslnou první dělenou příčku společně se Spotify. O tom, kterou aplikaci tedy vybrat rozhodnou osobní preference.

Aplikace je dostupná zdarma na třicetidenní zkušební dobu na iOS a Android.