MyFitnessPal je aplikace, která vám umožní monitorovat denní příjem kalorií. Také hlídá nutriční hodnoty vaší stravy, zejména, kolik za den zkonzumujete sacharidů a tuků. Hledáte-li aplikaci, která vám usnadní změnu životosprávy, jste na správné adrese.


Ať už hodláte přibrat nebo naopak zhubnout, experti se v zásadě shodují, že v takovém případě hrají roli dva základní činitelé – strava a pohyb. Dodržování jídelníčku může být větší boj než samotné cvičení, MyFitnessPal vám to alespoň ulehčí . Při prvotním zapnutí aplikace si vytvoříte účet, nastavíte vaše tělesné parametry a čeho chcete dosáhnout. Aplikace sama spočítá, kolik kalorií vzhledem k vašemu věku, váze, pohlaví a cíli, je potřeba za den přijmout. Pak už je jen na vás, jak se budete stravovat.

Možná si říkáte, že opisovat kalorické údaje z každého obalu je zbytečně složité. Není se ale čeho obávat. Aplikace umí naskenovat čárový kód a dle něj vyhledat kalorické údaje v opravdu obsáhlé databázi. Co se týká domácích jídel, zde je už je to trochu složitější, sám sem ale nenarazil na nějaký větší problém. Může se stát, že vaše oblíbené jídlo bude v databázi chybět, pak není nic jednoduššího než ho tam přidat, databázi totiž tvoří hlavně sami uživatelé.


Aplikace umí rovněž počítat s pohybem, pokud tedy pravidelně provádíte nějakou fyzickou aktivitu, požadovaný příjem kalorií aplikace upraví. Skvěle se s ní také sleduje pokrok. Sama vás upozorní, kdy je potřeba aktualizovat tělesné parametry. Pro opravdové nadšence je možné do aplikace zapisovat například i obvod pasu a jiné tělesné míry. Nic vás totiž tolik nenaplní, jako možnost vidět změnu zaznamenanou v jasných číslech. Lepšího parťáka na cvičení budete hledat jen velmi těžce.

Aplikace je dostupná zdarma na iOS a Android.