Sleep as Android vám pomůže při zlepšení kvality vašeho spánku. Jedná se o chytrý budík, který monitoruje různé aspekty spánku.


Asi jste již slyšeli, že průběh spánku se dělí do určitých fází, které se cyklicky opakují. Nebudu vás zahlcovat detailním popisem spánkového cyklu. Existuje ale určitá fáze, ve které je žádoucí se probudit, abyste se cítili co nejlépe. Dnešní chytré mobily mají spoustu senzorů, s kterými Sleep as Android spolupracuje a na základě snímaných dat je schopný určit, kdy se v dané fázi nacházíte a probudit vás. Samozřejmě, že to nelze předem přesně odhadnout. Musíte tedy určit časové rozmezí o délce třiceti minut, ve kterém se chcete probudit. Dejme tomu, že musíte vstávat v osm hodin ráno, nastavíte budík na 7:30 až 8:00. Jakmile odbije půl osmé aplikace vyhodnotí, v jaké fázi spánku jste a probudí vás, pokud se nacházíte v té správné. Pokud ne, tak prostě počká, během půlhodiny se fáze vystřídají, a vy se tak určitě probudíte v té správné. Říkáte si, že ta půlhodina spánku, o kterou vás chytrý budík v krajním případě obere, je daleko cennější než probuzení v správné fázi? Zkuste sami a uvidíte.


Není to, ale vše, co aplikace Sleep as Android umí. Jak už sem uvedl, aplikace monitoruje více faktorů v průběhu celého spánku. Naplno ji můžete využít i bez nutnosti nastaveného budíku. V aplikaci nastavíte monitoring spánku, mobil položíte na matraci kousek od sebe a v klidu usnete. Ráno si potom můžete prohlédnout, jak váš spánek vypadal, vše je totiž znázorněno v přehledném grafu. Také si můžete pohlídat, jestli nechrápete, protože aplikace nahrává i jaké zvuky během spánku vydáváte.

Prvních 14 dní je aplikace dostupná zdarma pro Android, poté je možné ji nadále plně využívat za poplatek.