Spotify je hudební aplikace umožňující streamování hudebního obsahu na mobilním zařízení.  Společně s Google Music a Apple Music patří do trojlístku nejpoužívanějších hudebních aplikací. Každá aplikace má svoje výhody a nevýhody, pojďme se podívat, jak si stojí Spotify. Byť lze aplikaci využívat i zcela zdarma, tato recenze se zaměřuje pouze na srovnání placených funkcí Spotify.


Cena předplatného je u Spotify podobná jako u Apple Music. Standardní je možnost předplatného pro jeden účet, u Spotify v ceně 5,99 eur za měsíc. Ani zde nechybí možnost rodinného předplatného pro vás a pět dalších v ceně 8,99 eur za měsíc. Společně s Apple Music  Spotify také nabízí možnost studentské slevy a to 50%. Cenově tedy, hlavně díky Euru, vyjde Spotify nejhůře, nutno ovšem dodat, že rozdíl je pár korun.

Velikostí hudební knihovny se Spotify vyrovná Google Music. Nicméně hudbu, kterou přímo ve Spotify nenajdete, si zkrátka nepustíte. Není zde totiž možnost přidat do hudební knihovny vlastní skladby.

Nejlepší kvalita písniček je stejná jako Google Music, tedy 320 kbps. Spotify vám umožní změnit kvalitu u streamovaných a přímo stažených skladeb. Bohužel nerozlišuje mezi použitím WiFi a mobilních dat. Své konkurenty předčí na poli dostupných platforem. Pro osobní počítače existuje speciální aplikace, nic vám ale nebrání použít rovněž webové rozhraní.


Celkově se Spotify dělí o pomyslnou první příčku s Google Play. Pokud budete například využívat studentské slevy, rázem se ze Spotify stává jasná volba. Osobní preference tedy rozhodnou mezi Google Music a Spotify.

Aplikace je dostupná zdarma na třicetidenní zkušební dobu na iOS a Android.